Modern Zirai Market’in açılışına CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,  Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyon Bölge Başkanı Semra Şahin, Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum davetliler ve çiftçiler katıldı.

Açılışta konuşan Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyon Bölge Başkanı Semra Şahin konfederasyonun 56 ülkede 6 buçuk milyonluk bir networke sahip olduğunu söyledi. Amaçlarının çiftçilere yeni tarım politikaları ve stratejileriyle katma değer sağlayarak olduğunu aktaran Şahin, yenilikçi bakış açısıyla modern zirai marketleri açmayı ve çiftçilerin hizmetine sunmayı istediklerini söyledi. 

Amaçlarının minimum maliyetle maksimum faydayı çiftçilere sunmak olduğunu vurgulayan Şahin, “Bunun dışında Anadolu Çiftçi Meclisiyle proje danışmanlığı ile drone hizmetleri, tarım aletleri ve sözleşmeli tarım modelleriyle çiftçilerimizin işini kolaylamak, yolunu açmak istedik.” diye konuştu.