Nijerya’da bir Çiftçi Sürekli Eğitim Merkezi projesi yürütmeyi planlamaktayız.  Nijeya olmasının sebebi sahra altı Afrika ülkeleri arasında en büyük nufüsa ve en büyük ekonomiye sahip olan ülke konumundadır.  Sayın Cumhurbaşkanı’mız ERDOĞAN’ ın da ticaretimizin artırılmasını yönünde hedef gösterdiği ilk sıradaki ülkedir.

Bu ülkedeki çiftçilere, tarımsal mesleki eğitim vererek başlayacak bir ekonomi zinciri oluşturmayı planlamaktayız. Bu eğitimler sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeyi iki ülke arasında bir gönül köprüsü oluşması yanı sıra. Eğitim verdiğimiz ve tarımı kendisine meslek edinen her bir Nijerya’lı arkasından bu iş yapabilmek için mühendislik, mekanizasyon, teknoloji hizmetlerini ihtiyaç duyacaktır.

Bu ihtiyaçlarını karşılamak için ilk önceliği elbette eğitimi veren ülke olan Türkiye’den tedarik etmeye çalışacaktır. Bu girişim ise ülkemiz sektör temsilcileri aracılıyla ihracımıza katkı sağlayacağı ortadadır.  İhracatımızın artması demek ülkemizdeki bir çok sektörün refah seviyesinin aratılmasına ve daha bir çok çarpan etkisi oluşturacaktır.