Avrupa Birliği tarafından European Green Deal kapsamında finanse edilen Precision Farming for a Greener Tomorrow: Advocating for Sustainable Agriculture (Daha Yeşil Yarınlar için Hassas Tarım: Sürdürülebilir Tarım Savunuculuğu) Projesi Açılış Etkinliği Ankara’da düzenleniyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarının ve çiftçilerin sürdürülebilir ve hassas tarım konusunda güçlendirilmesi ve politika yapım süreçlerine katılmasını hedefleyen projemizin açılış etkinliği 18 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da Akar International Otel’de gerçekleştirilecektir.

İki gün sürecek etkinlikte, projeye ve TARIMKON’a ilişkin bilgiler verecek sunumların yanı sıra grup toplantılarıyla grupların ortaya koyduğu fikir ve düşünceler ışığında bu sürece dair katılımcıların katkılarına da başvurulacak interaktif bir bölüm de düzenlenecektir.

Toplantıya Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu, Yeşil Kalkınma Derneği, Yunanistan’dan Verde Center for Research, Innovation and Sustainable Development yanında proje iştirakçileri ve paydaş temsilcileri katılacaktır.

Üç yıl sürecek olan projemiz, Avrupa Birliği tarafından finansal olarak desteklenecek ve ülkemizin beş şehrinde sürdürülebilir ve hassas tarım konusunda pilot çalışmalar gerçekleştirecektir.

Projeye ait gelişmeler  www.tarimkon.org.tr  adresinden takip edilebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment